Avtor: Milan Jerše, 13.02.2003

Pomembna okrepitev soboških šahistov:
Miran Zupe - novi član ŠD Radenska-Pomgrad

42-letni mednarodni mojster Miran Zupe (rodil se je 16. marca 1960 v Murski Soboti) je nedavno prestopil iz mariborskih šahovskih vrst v soboške. To je velika okrepitev za ŠD Radenska - Pomgrad, ki nastopa v državni superligi.

Miran Zupe je igral za soboške šahiste že leta 1994, ko so se kot prvaki prve slovenske šahovske lige vzhod uvrstili v državno superligo. Ima pa tudi velik delež pri osvojitvi naslova ekipnih državnih prvakov leta 1996. Bil je tudi v ekipi, ki je nastopila na evropskem klubskem prvenstvu leta 1997 v Londonu. Leta 2001 je postal Miran Zupe v Rogaški Slatini državni prvak v pospešenem šahu. Ponaša se tudi z vrsto drugih laskavih naslovov. Redno pa se udeležuje tudi večjih šahovskih turnirjev v Pomurju.

Na sliki: Miran Zupe.

Vestnik <www.p-inf.si>