Napad je duša šaha.
Zmaga je cvet in sad napada. (Milan Vidmar)

logotip_o_i_ms_prenovljenSpletne strani Šahovskega društva Radenska-Pomgrad Murska Sobota

Razpis področnih osnovnošolskih šahovskih prvenstev

za POMURJE v šolskem letu 2018/19

Spoštovani mentorji,

razpisi in prijave na posamezna prvenstva bodo na strani ŠD Radenska Pomgrad (www.sah-drustvo-ms.si).

Področno ekipno osnovnošolsko prvenstvo

v soboto, 16.02.2019, na Osnovni šoli II Murska Sobota

z začetkom ob 9.00 (potrditev prijave do 8.45).

Igralo se bo po Bergerjevem sistemu z ustreznim številom kol, igralni čas je 10 min+5 sekund/potezo.

Igra se v treh starostnih skupinah:

a) najmlajši fantje in dekleta – rojeni-e 2010 in mlajši-e (F9 / D9)

b )mlajši fantje in dekleta – rojeni-e 2007 in mlajši-e (F12 / D12)

c) starejši fantje in dekleta – rojeni-e 2004 in mlajši-e (F15 oz. D15)

Pri učencih sestavljajo ekipo 4 učenci in ena rezerva, pri učenkah pa 3 učenke in ena rezerva.

Dekleta lahko nastopajo v fantovski ekipi, vendar potem na področnem prvenstvu ne morejo igrati še v dekliški ekipi.

Zmagovalne ekipe dobijo naslov prvakov v svojih kategorijah in pokale, drugo in tretje uvrščeni pa lepa priznanja s praktičnimi nagradami.

Uvrščeni na državno prvenstvo bodo ekipe glede na razpis, ki bo na spletni strani Šahovske zveze Slovenije.

Prijavnina pri fantih je 20 Є, pri dekletih pa 15 Є na ekipo.

Vsem učencem veliko užitka ob igranju šaha,

za malico je poskrbljeno!

Do tekmovanja lep pozdrav in                                                                                                                 VABLJENI!

Murska Sobota, 03.01.2019                                   Marija Mira Ambruš,

področna koordinatorica